Корисні статті

Як пов’язані коліки та лактазна недостатність?

Як пов’язані коліки та лактазна недостатність?

Однією з причин кишкових коліків у малюка є лактазна недостатність.

Лактазна недостатність — це нездатність кишечника засвоювати молочний цукор (лактозу) через нестачу чи відсутність ферменту “лактаза”.

Цей розлад може бути вродженим, спадковим, що турбує немовля з перших днів життя, чи ж тимчасовим, через алергію або кишкову інфекцію.

Із 2 по 4 тиждень життя у малюка швидко зростає апетит. Молоко мами починає “дозрівати”, у ньому збільшується вміст лактози, для розщеплення якої потрібна лактаза. У цей період і проявляється лактазна недостатність немовляти:

  • приступи кишкових коліків;
  • метеоризм відразу після годування;
  • рідкі водянисті випорожнення або, навпаки, закреп;
  • часте зригування.

Якщо у малюка помірно збільшується вага, стабільний характер випорожнень, а єдиним дискомфортом є кишкові коліки — це свідчить про легку форму лактазної недостатності.

Ефективним засобом, що допоможе малюку впоратись із скупченням газів, є Боботик – препарат з підвищеною дозою симетикону. У незміненому вигляді, він виводиться з організму, не діє системно та не всмоктується у шлунково-кишковий тракт. Завдяки цьому Боботик є безпечним для новонароджених.

Основано на матеріалі Приворотский, В. Ф., Луппова, Н. Е. «Младенческие кишечные колики: проблема и пути решения».

Реклама лікарського засобу. БОБОТИК, краплі оральні, емульсія, 66,66 мг/мл; по 30 мл у флаконі з пробкою-крапельницею і кришкою; Виробник: МЕДАНА ФАРМА Акціонерне Товариство, Польща РП№ UA/11716/01/01, Термін дії реєстраційного посвідчення: з 19.08.2016 по 19.08.2021. Перед застосуванням необхідно проконсультуватись з лікарем та обов’язково ознайомитись з інструкцією. Лікарський засіб, відпускається без рецепта. Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при функціональних шлунково-кишкових розладах.Симетикон.
Інформація про показання, побічні реакції та протипоказання зазначено в інструкції для медичного застосування препарату.

Даний сайт є власністю ТОВ «Польфарма ЮА», м. 04070 м.Київ, вул. Іллінська, 8, м. 11 під‘їзд, Тел.: +380444989007