Якщо коліки з’явилися раптово та мають гострий характер, вашому малюкові може допомогти Боботик — препарат на основі симетикону. Потрапляючи до кишечника, симетикон руйнує оболонку бульбашок газу, які і є причиною колік. Частина вивільненого газу всмоктується у кишечник, інша ж частина формує значно менші бульбашки, що не спричиняють болю та легко виходять з організму.
Завдяки високій концентрації, Боботик діє швидше*, не шкодить здоров’ю малюка та не викликає передозування.
Не забувайте вживати профілактичних заходів:
- Найкраще харчування для малюка – материнське молоко. Тому по можливості намагайтеся годувати дитинку саме ним. Пам’ятайте також, що під час годування груддю малюк споживає спочатку так зване переднє молоко, насичене вуглеводами, що пришвидшують процес газоутворення в кишечнику. Якщо годування відбуватиметься частіше, ніж раз на 2 години, дитина може не встигнути дістатися так званого заднього молока, насиченого необхідними для зростання дитини жирами.
- Годуйте малюка за вимогою, але не частіше одного разу на 2–2,5 години. Для запобігання колік, застосовуйте Боботик до 3-5 разів на добу, у тому числі перед сном, перед або після кожного прийому їжі.
- Постійне смоктання перешкоджає процесу травлення, необхідні ферменти не встигають виділятися, а отже, молоко лишається неперетравленим і починає бродити. Продукти бродіння значно підвищують темпи газоутворення, і біль у кишечнику малюка стає більш гострим.
- Якщо дитина на штучному вигодовуванні, для неї рекомендується придбати особливу пляшечку, зі спеціальною трубочкою для відводу повітря. Вона мінімізує попадання повітря в шлунок немовляти при годуванні.
- Після годування просто потримайте малечу у вертикальному положенні. Так повітря, що потрапило з молоком, зможе швидше вийти зі шлунку. Потім покладіть малюка на бік. Так молоко «легше» потрапить зі шлунка до кишечника. А ще таке положення запобігає потраплянню молока у дихальні шляхи при відригуванні.
- Між годуваннями корисно на 8–10 хвилин класти новонародженого на животик. Так зміцнюються м’язи передньої черевної стінки, завдяки чому гази та випорожнення з часом почнуть відходити легше. Не забувайте про спеціальний масаж при коліках, який доречно робити у періоди між годуваннями.
Основано на матеріалі Приворотский, В. Ф., Луппова, Н. Е. «Младенческие кишечные колики: проблема и пути решения».
*Боботик має протипоказання. Більш детальна інформація в інструкції для медичного застосування.