КОРИСНІ СТАТТІ

Як безпечно допомогти малюкові під час нападу колік?

Якщо коліки з’явилися раптово та мають гострий характер, вашому малюкові може допомогти Боботик — препарат на основі симетикону. Потрапляючи до кишечника, симетикон руйнує оболонку бульбашок газу, які і є причиною колік. Частина вивільненого газу всмоктується у кишечник, інша ж частина формує значно менші бульбашки, що не спричиняють болю та легко виходять з організму.

Завдяки високій концентрації, Боботик діє швидше*, не шкодить здоров’ю малюка та не викликає передозування.

Не забувайте вживати профілактичних заходів:

  1. Найкраще харчування для малюка – материнське молоко. Тому по можливості намагайтеся годувати дитинку саме ним. Пам’ятайте також, що під час годування груддю малюк споживає спочатку так зване переднє молоко, насичене вуглеводами, що пришвидшують процес газоутворення в кишечнику. Якщо годування відбуватиметься частіше, ніж раз на 2 години, дитина може не встигнути дістатися так званого заднього молока, насиченого необхідними для зростання дитини жирами.
  2. Годуйте малюка за вимогою, але не частіше одного разу на 2–2,5 години. Для запобігання колік, застосовуйте Боботик до 3-5 разів на добу, у тому числі перед сном, перед або після кожного прийому їжі.
  3. Постійне смоктання перешкоджає процесу травлення, необхідні ферменти не встигають виділятися, а отже, молоко лишається неперетравленим і починає бродити. Продукти бродіння значно підвищують темпи газоутворення, і біль у кишечнику малюка стає більш гострим.
  4. Якщо дитина на штучному вигодовуванні, для неї рекомендується придбати особливу пляшечку, зі спеціальною трубочкою для відводу повітря. Вона мінімізує попадання повітря в шлунок немовляти при годуванні.
  5. Після годування просто потримайте малечу у вертикальному положенні. Так повітря, що потрапило з молоком, зможе швидше вийти зі шлунку. Потім покладіть малюка на бік. Так молоко «легше» потрапить зі шлунка до кишечника. А ще таке положення запобігає потраплянню молока у дихальні шляхи при відригуванні.
  6. Між годуваннями корисно на 8–10 хвилин класти новонародженого на животик. Так зміцнюються м’язи передньої черевної стінки, завдяки чому гази та випорожнення з часом почнуть відходити легше. Не забувайте про спеціальний масаж при коліках, який доречно робити у періоди між годуваннями.

Основано на матеріалі Приворотский, В. Ф., Луппова, Н. Е. «Младенческие кишечные колики: проблема и пути решения».

*Боботик має протипоказання. Більш детальна інформація в інструкції для медичного застосування.