КОРИСНІ СТАТТІ

Чи можна попередити коліки?

У здорових новонароджених малюків коліки найчастіше виникають через скупчення газів у кишечнику.

Існують прості правила, дотримання яких мінімізує скупчення газів у кишечнику малюка.

По-перше: мамі грудної дитини слід уникати у своєму раціоні продуктів, що спричиняють утворення газів. До таких продуктів належать: чорний хліб, бобові, квашені овочі, фрукти, молочні продукти, яблука, міцні кава та чай. Якщо ж немовля харчується дитячими сумішами, потрібно ретельно стежити за правильністю приготування суміші – чи не занадто вона концентрована тощо. Важливо чітко дотримуватись інструкції. А у разі виникнення проблемних моментів – не відкладати звернення за консультацією до лікаря!

По-друге: досить часто коліки викликає так звана аерофагія – заковтування бульбашок повітря з молоком. Щоб уникнути аерофагії, під час годування і якийсь час після цього дитину слід тримати у вертикальному положенні. А під час прикладання до грудей варто стежити, щоб малюк міг вільно дихати носиком та повністю охоплювати ареолу молочної залози (навколо соска).

По-третє: графік годування грудьми також впливає на процеси газоутворення. Якщо мама годує груддю частіше, ніж раз на 2-2,5 години, дитина може не встигати дістатися «заднього» молока, насиченого необхідними для її зростання жирами. Натомість, малюк вживатиме тільки «переднє» молоко, повне вуглеводів, що пришвидшують процес газоутворення у кишечнику.

По-четверте: Для того, щоб не допускати «кризових» станів, коли коліки стають дуже болісними і малюк голосно плаче, можна застосовувати Боботик перед кожним годуванням. Незалежно від графіка годування з метою попередження гострого приступу кольок варто засотсовувати препарат по 16 крапель 3-5 разів на день, у тому числі перед сном. Діюча речовина — семетикон, не всмоктується у кишечнику маляти і повністю виводиться з організму, а тому є безпечним засобом у попередженні гострих коліків навіть у немовлят.

Основано на матеріалі Приворотский, В. Ф., Луппова, Н. Е. «Младенческие кишечные колики: проблема и пути решения».